Airsoftmania – airsoft a vše kolem něj

Airsoftmania – airsoft a vše kolem něj

Čvc

2

Battle Dress Uniform (BDU)

Publikoval Admin

woodland

Woodland

Uniforma Battle Dress Uniform byla zavedena v roce 1981. Jak v maskovacím vzoru do lesního prostředí (Woodland), tak v pouštním vzoru Desert Battle Dress Uniform (DBDU). Woodland je tvořený dvěma odstíny zelené, hnědou a černou barvou. DBDU se skládá ze šesti barev. V roce 1993 dochází k nahrazení DBDU novým vzorem do pouště, který nese označení DCU (Desert Camouflage Uniform) a skládá se ze tří barev. Materiálem uniforem je buď 100% bavlna (tzv. Ripstop) nebo směs 55% bavlny a 45% nylonu.

DBDU

DBDU

Uniforma BDU byla zavedena do výzbroje armád i v jiných zemích např. Argentině, Bolívii, Chile, Ekvádoru, Salvadoru, Hondurasu, Mexiku, Filipínách a dalších.

Operation Iraqi Freedom

BDU

V průběhu nového tisíciletí začalo postupné nahrazování uniformy v jednotlivých složkách ozbrojených sil USA. Nejprve u americké námořní pěchoty, která zavedla nový vzor MARPAT. V roce 2007 následovala U.S. Army se vzorem ACU a nakonec se přidalo i americké letectvo. Americké pobřežní stráž zavedla v roce 2005 uniformy Operational Dress Uniform (ODU). Bojové jednotky však stále používají starší uniformy.

Otázkou je jak dlouho se tyto nové vzory udrží, protože se vzhledem k vysokým nákladům na uniformy uvažuje o zavedení jednotného vzoru pro všechny ozbrojené složky USA. Konkrétně 5.června navrhl branně-bezpečnostní výbor amerického Kongresu přejít v blízké budoucnosti opět na jednotný vzor uniforem. Viz zpráva z ATM. Je otázkou zda to teď má smysl. K zavedení nových vzorů už došlo, peníze na vývoj a nákup nových uniforem už byl utraceny. Vzhledem k vyráběnému množství uniforem stejně asi už cena o moc níž nepůjde. Beztak i stávající vyrábí více výrobců s podmínkou, že musí dodržovat příslušné normy. Takže v tomto navrhovaném kroku moc úsporu nevidím spíše jen další výdaje.

Defender Challenge 2004

Z hlediska vybavení na airsoft to však zatím nehraje roli. Battle Dress Uniform mohou používat týmy orientované na americké ozbrojené síly v daném období nebo i na řadu dalších uživatelů této uniformy.

DCU Quick Find

Okomentovat