Airsoftmania – airsoft a vše kolem něj

Airsoftmania – airsoft a vše kolem něj

VÝBAVA


Něco k výbavě na airsoft. Někdo si koupí Airsoft zbran, kuličky a jde střílet, ano i takhle jde pojmout dostačujcí výbava na soft, ale věřte nevěřte takový typ sofťáků má dokonce i svůj název –> Teplákovci  ( Každý to nazývá jinak ,ale většinou se to pojí s tepláky:).

Pokud chcete začít hrát airsoft, tak jako každý softák  musíte nosit ochranu očí jinak hrát nemůžete. Ochrany očí jsou dvě brýle nebo maska. Brýle jsou pohodlné, ale nemáte chráněný obličej, maska zase chrání obličej, ale zase moc příjemná není a často se mlží, každého věc co si vybere.

Pokud jste si již sehnali potřebnou ochranu očí ,tak dále bez čeho nejde nečekaně hrát je zbran->

První věc je ta jestli chcete napodobovat nějakou jednotku, např chci napodobovat  US armádu ve Vietnamu tak si nekoupím G36C, ale M16, pokud nechcete napodobavat nic máte výběr lehčí :))

 

Typy AS zbraní

Manuální – funguje na principu stlačeného pístu, takže zbran je potřeba pokaždé před výstřelem nabít. Má asi nejnižší výkon, ale je zase cenově dole.

Manuální “odstřelovačky”- také fungujou na principu stlačeného pístu a patří mezi nejsilnější a nejpřesnější v softu, před výstřelem ji musíte nabít. ( Sám  AS odstřelovačku vlastním takže doporučuji, ale zase to není pro každého)  Jinak odstřelovačky jsou sehnat i jako  Elektriky ,nebo plynovky. Některé střílí semi/dávkou.

AEG/electric airsoft gun- U těchto zbraní je píst přes ozubené soukolí poháněn vestavěným elektromotorem, který je napájen akumulátorem. Střílí dávkou a automatikou – takže fajn adrenalin

Plynovka – Dost silná zbran ,která je poháněna plynem. Upgrade časti jdou v čr sehnat špatně ale v základu dosahuje i 460FPS , patří mezi nejdražší Airsoftky. Má ale jednu velkou nevýhodu, v zimě zamrzá plyn takže se může stát ,že ani nevystřelí, doslova čím je větší teplota venku tím líp střílí. Ideální je na léto.

Pokud máte  vybranou zbraň, je třeba si sehnat  maskáče podle toho, kde budete hrát,  poté si můžete ještě přikoupit klobouk , nebo maskovací čepici.

Dále důležitá věc je vesta ,kde si budete ukládat munici, dýmovnice, náhradní zásobníky atd ..

Poté nějaké pořádné kotníkové boty, nejlíp kanady. Proč kotníkové ? Protože v lese si můžete fajně zvrtnout kotník  a máte lepší stabilitu.

Kuličky: kuličky bych doporučil ->

AEG 0,20 až 0,25g

Sniperka 0,25 až 0,48g podle pružiny

Plynovka 0,20 až 0,35g

Do manuálních pistolí  kolem té 0,18g

 

Nabíječka do elektrických zbraní

Dodávané nabíječky jako set k zakoupené zbrani nejsou kvalitní, vaši batrii spíše zničí než nabijou. Proto si kupte značkovou nabíječku- více v sekci TIPY a TRIKY.